• Pradžia
  • Naujienos
  • Naujienos
  • Apie vežėjo civilinės atsakomybės draudimą (CMR): ką reikia žinoti ir kodėl kartais vien jo nepakanka?

Apie vežėjo civilinės atsakomybės draudimą (CMR): ką reikia žinoti ir kodėl kartais vien jo nepakanka?

Dažniausiai vežėjai draudžiami Vežėjo civilinės atsakomybės draudimu, kuris sutrumpinai yra vadinamas CMR draudimu.

Kam skirtas?

Vežėjo civilinės atsakomybės draudimas (CMR) yra skirtas vežėjams – įmonėms, gabenančioms krovinius tarptautiniais maršrutais. Šiuo draudimu yra draudžiama vežėjo atsakomybė už gabenamus krovinius. Tai reiškia, kad padaryti nuostoliai bus atlyginami tik tuo atveju, jei vežėjas bus pripažintas kaltu.

Ar privaloma?

Ši draudimo forma transporto įmonėms nėra privaloma, tačiau, suprantantiems galimas rizikas ir pavojus bei nenumatytas situacijas iškylančius gabenant krovinius šis draudimas yra labai svarbus. Dažnai užsakovai ar ekspeditorių įmonės prašo dokumentų, kurie įrodo, kad vežėjas yra apsidraudęs CMR ir be šio draudimo nesutinka kartu dirbti. Toks draudimas padeda išvengti ginčų vagystės ar avarijos atveju, kurios metu krovinys būna žymiai apgadintas.

Kaip apibrėžiamos vežėjo atsakomybės?

Vežėjo kaltę ar nekaltumą nusako tarptautinė CMR konvencija. Toks draudimas padeda apginti vežėją nuo nepagrįstų užsakovo kaltinimų nelaimės atveju, nes CMR draudimas gina vežėjo interesus ir yra reikalingas būtent vežėjui.

Kaip skaičiuojamos kompensacijos?

CMR konvencija nustato kompensacijos už prarastą krovinį dydžio apribojimą. Kompensacija už prarastą vieną kilogramą bruto svorio negali būti didesnė kaip 8,33 SDR. Šiuo metu oficialus SDR kursas svyruoja nuo 0,838 Eur už 1 SDR.

Kodėl vien CMR draudimo nepakanka?

Vežėjai turėtų draustis CMR, o krovinių savininkai – krovinių draudimu. Dėl kompensacijų dydžio apskaičiavimo, kurio metu yra vertinamas krovinio svoris, gabenantiems lengvus, tačiau brangius krovinius (parfumerija, prabangūs drabužiai, kailiai, kompiuterinė technika) reikėtų itin atidžiai apsvarstyti galimas rizikas ir įvertinti žalą krovinio apgadinimo ar praradimo atveju ne dėl vežėjo kaltės ir pasirinkti papildomas draudimo formas.

Jeigu domitės CMR draudimu, būtinai išsiaiškinkite, kokios bus Jūsų sutarties draudimo rizikos ir, kokiais atvejais bei kokia apimtimi žalą teks atlyginti pačiam vežėjui. Jeigu turite klausimų – kreipkitės! Mūsų specialistai pasiruošę suteikti visą reikalingą informaciją Jums!  

draudimui

Monika