DLG Klaipėdos jūrų uoste domėjosi jūrų transportu ir kroviniais

Rugsėjo dvyliktą dieną DLG atšventė savo 17-tąjį gimtadienį! Ta proga savaitgalį įmonės darbuotojai išvyko į Klaipėdą. Kaip visuomet svarbias progas ir šventes stengiamės paminėti į programą įtraukdami naudingų veiklų – komandos formavimo žaidimų, informatyvių paskaitų, mokymosi kartu spręsti problemas, kas padėtų įgytą patirtį panaudoti darbuose.

Šį kartą į tolimą kelią išsiruošėme vedini smalsumo ir noro susipažinti su Klaipėdos jūrų uostu. Jūrų transportas viena iš mūsų darbo sričių, tad nutarėme pasinaudoti proga ir iš arti pamatyti, kaip veikia visa šios vietos infrastruktūra.

DLG logistika

Klaipėdos valstybinis jūrų uostas – neužšąlantis universalus giliavandenis jūrų uostas, esantis Klaipėdos sąsiauryje, kuriame  per metus atplaukia apie 7000 laivų iš maždaug 50 šalių. Uostas gali priimti 400 m. ilgio ir 59 m. pločio ir  13.8 m. gramzdos laivus (planuojamas uosto gilinimas iki 17 m.).

Kad išgirstume pačią naujausią ir svarbiausią informaciją apie uostą, pasikvietėme “Klaipėdos laivybos tyrimų centro” vadovą Vytautą Palauską.

Jis pasakojo apie svarbiausias krovos bendroves, laivų statyklas, laivų remonto, laivybos ir kitas įmones, įsikūrusias net 538,7 ha uosto teritorijoje.

DLG logistika

Išgirdome daug įdomios informacijos ir apie suskystintų gamtinių dujų terminalą su SGD laivu–saugykla „Independence“. Pasirodo, dujos yra labai šaltos net -160 laipsnių, po to jos yra pašildomos iki nulinės temperatūros ir naujai įrengtais aukšto slėgio dujotiekiais keliauja į pietinę miesto dalį, kur pasiekia magistralinius dujotiekius.

DLG logistika

Daug klausimų turėjome apie krovinius, jų kiekius ir tipus. 2011 m. Klaipėdos uostui buvo rekordiniai − perkrauta 36,59 mln. tonų krovinių, tačiau kiekvienais metais šis skaičius vis auga ir rekordas didėja. 2018 metais buvo perkrauta net 46,58 mln. tonų krovinių. Skaičiuojama, kad uostas per metus gali perkrauti virš 65 milijonų tonų įvairių krovinių. Panašu, kad 2018 metai buvo ypač sėkmingi, skaičiuojama dar daugiau rekordų tokių kaip Lietuvos krovinių – 24,54 mln. t., Tranzitinių krovinių – 16,27 mln. t., Kovinių konteineriuose apyvarta – 8,57 mln. t arba 750 346 TEU.

DLG logistika

Kelias valandas trukusi ekskursija ir profesoriaus pasakojimas prikaustė visų dėmesį ir kėlė diskusijas. Gavome labai daug reikšmingos informacijos, kuri bus naudinga darbuose.

DLG logistika

Monika