DLG parama organizacijoms kovos su koronavirusu laikotarpiu 

Šiuo sudėtingu kovos su pandemija laikotarpiu mūsų organizacija intensyviai sprendžia susidariusius iššūkius, pirmiausia stengdamasi apsaugoti savo darbuotojus, atsižvelgiant į visus valdžios bei specialistų reikalavimus.

Gebėdami greitai reaguoti ir priimti tinkamus sprendimus galime prisidėti ir prie kritinės pagalbos teikimo šiuo metu labiausiai pažeidžiamoms grupėms. Tai  pirmose fronto linijose atsidūrę medikai bei ligoninės, kurioms trūksta elementarių apsisaugojimo priemonių, todėl buvo nuspręsta finansinę paramą skirti COVID-19 pasekmių mažinimo fondui. Šio fondo lėšomis bus perkamos asmens apsaugos priemonės, reagentai ir kita medicininė įranga. Vėliau poreikis bus analizuojamas, tikslinamas ir lėšos skirstomos pagal poreikius prioritetinėms grupėms.

Kita svarbi ir aktuali problema – socialiniai santykiai. Jau daugybę metų prisidedame prie organizacijos SOS vaikų kaimai veiklos. Gavę pagalbos šauksmą – skubiai reaguojame ir į jį. Net 780 vaikų iš 650 šeimų  gyvena socialinės rizikos šeimose ir karantino laikotarpiu yra priversti namuose kęsti tėvų barnius bei negebėjimą susitvarkyti su kylančiomis problemomis. Šiuo laikotarpiu SOS vaikų kaimai deda visas pastangas, kad vaikai ir kiti šeimos nariai galėtų naudotis psichologų konsultacijomis telefonu. Šeimoms, kurios nesugeba įsigyti, pristatomi maisto daviniai, higienos ir dezinfekcijos priemonės. Pagalba teikiama ir daugiavaikėms vienišoms mamoms.

“Visi susiduriame su vienokiais ar kitokiais sunkumais, tai kaip niekad sunkus metas, kuris, turi ir teigiamų pusių. Esame vieningi, supratingi, o tai turi labai reikšmingos įtakos siekiant sušvelninti pandemijos pasekmes. Esame pasiryžę teikti pagalbą ir prisidėti prie bendro gėrio, kiek tik galėsime. Skatiname prisidėti visus galinčius tai padaryti. Norime atkreipti dėmesį, kad vien jau sąžiningas laikymasis visų karantino sąlygų, tokių kaip nuolatinis rankų plovimas, apsaugos priemonių naudojimas viešose erdvėse, saugaus atstumo laikymasis, socialinių ryšių vengimas, yra svarbus, reikšmingas ar net gelbėjantis gyvybes. Todėl veikdami iš vien pasieksime gerų rezultatų ir atremsime koronaviruso grėsmes”, – savo mintimis dalinasi DLG direktorius Žydrūnas Pocius.

 padeka-medikams-prie-santaros-kliniku-bns-nuotr-5e7681a79e86d7-01169862

Monika