DLG tęsia tradiciją tapti neatlygintinais kraujo donorais

Kiekvienais metais DLG kolektyvas tampa neatlygintinais kraujo donorais. Šį kartą Temperatūrinių krovinių skyriaus kolegos pasiryžo padėti žmonėms, kuriems donorų kraujas gyvybiškai svarbus.

DLG logistika

Nacionalinio kraujo centro duomenimis, maždaug dviem šimtams žmonių Lietuvoje kasdien prireikia kraujo. Žmogaus kraujas yra unikalus. Iki šiol pasaulyje jam nėra sukurta dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują. Būtent dėl šios priežasties yra labai svarbu, kad nuolat atsirastų donorų, kurie padovanotų savo kraujo žmonėms po sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų, žarnyno kraujavimo, komplikuoto gimdymo ar praradusiems didelį kiekį kraujo dėl kitų priežasčių. Kraujo perpylimas taip pat skiriamas ir kraujo ligomis ar vėžiu sergantiems pacientams.

Kraujo davimas visai neskausmingas ir paprastas procesas. Norint duoti kraujo galima atvykti į bet kurį Nacionalinio kraujo centro padalinį ar NKC komandos organizuojamą kraujo paėmimo vietą. Prieš duodant kraujo nustatoma: ABO kraujo grupė, rezus D antigenas, Kell sistemos K antigenas, hemoglobino kiekis kraujyje. Taip pat užpildoma kraujo donorų apklausos anketa, o tada laukia pokalbis su gydytoju. Donoras turi būti sveikas ir geros savijautos. Džiugu, kad visi keliavę duoti kraujo DLG darbuotojai pasižymėjo ypač puikia savijauta ir galėjo prisidėti prie išgelbėtų gyvybių skaičiaus.

DLG logistika
Temperatūrinių krovinių skyriaus vadovas Daniel Sinkevič

Tokie geri darbai naudingi ne tik recipientams, bet ir patiems duodantiems. Duoti kraujo su kolegomis – daug drąsiau ir smagiau. Tokia veikla suvienija, moko empatijos, palaikymo ir rūpesčio kitais.  Be to, prieš kurį laiką buvo pristatytas mokslinis tyrimas, kuris atskleidė įdomų faktą. Reguliariai kraujo duodantys žmonės, kurie avarijos ar sudėtingos operacijos metu stipriai nukraujuoja, turi galimybę išgyventi gerokai dažniau nei kraujo neduodantys žmonės.

Žmogus kraujo gali duoti kelis kartus per metus, todėl DLG kolektyvas pasiryžęs tęsti šią gražią tradiciją ir ją kartoti dažniau.

Monika